Haberler

Özgüvenin Sırrı Okul Öncesi Eğitimde


Minik Dahiler Anaokulu olarak, sizlerle Uluslararası Eğitim Bilim ve Teknoloji Dergisi (International Journal of Education Science and Technology) tarafından 2020 yılında yayımlanan bir bilimsel makalenin sonuçlarını paylaşmak istiyoruz.

Şanlıurfa ili, Suruç ilçesindeki resmi ilköğretim okullarının anasınıfları ile resmi bağımsız anaokullarına devam eden 103 çocuk üzerinde yapılan bir araştırmada şu sonuçlar çıkmış:

  1. Okul öncesi eğitim alan çocukların çevresindekileri ve çevresinde olup biten olayları yaşıtlarına göre çok daha iyi kavradığı saptanmış.
  2. Okul öncesi eğitim alan çocukların araştırıp tanımaya başladığı, çevresindeki kişilerle ve akranlarıyla çok daha iyi iletişim kurduğu tespit edilmiş.
  3. Araştırmaya katılan çocukların, cevaplarını öğrenmek üzere merak ettiklerini sorduğu, yer aldığı toplumun kültürünü, değerlerini öğrendiği ve toplumun kültürü ve değerleri sonucunda oluşan kurallara uygun hareket ettiği belirlenmiş.

Minik Dahiler Anaokulu olarak, özgüvenli çocuk yetiştirmenin temel dayanaklarından birinin okul öncesi eğitim olduğunun bilincindeyiz.  

Bu nedenle çocuklarınızın; özgüvenli, kendinden emin, sosyal bireyler olmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

.

Whatsapp Destek

Fevziye YETİŞİR

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?